Tilava ja valoisa kulmakaksio on parvekkeella 4. kerroksessa arvostetulla Tervatorin alueella Aurajokirannan ja keskustan tuntumassa. Vakuus vain 1 kk.
Keittiössä on astianpesukone, jääkaappipakastin, liesi ja liesikupu sekä valkoiset kaapit. Ikkunan edessä, olohuoneeseen avoimessa tilassa on paikka ruokapöydälle.
Pesuhuoneessa on peilikaappi valolla, patteriverkostoon liitetty pyyhepatteri ja pyykkikaappi. Pesukoneelle on liitännät ja tilavaraus.
Huoneiston lattiat ovat vaaleaa muovimattoa.
Säilytystilaa on reilusti makuuhuoneen kaapeissa.
Reilunkokoinen parveke.
Verkahovin upean allasosaston käyttö on maksutonta Sukkulakuja 1:n asukkaille! Katso tarkemmat käyttöajat kohdasta "Yhteiset tilat". Myös talosaunan ja pesutuvan käyttö on maksutonta.
Lemmikit ovat pääsäännön mukaan kiellettyjä, mutta noin 10 kg sisäsiisteistä lemmikeistä voidaan erikseen neuvotella.
Vuokraan sisältyy Telian 10M-kiinteistölaajakaista, joka on edullisesti päivitettävissä nopeammaksi!
Tupakointi, sähkötupakan käyttö yms. on kielletty asunnossa, parvekkeella ja talon yhteisissä sisätiloissa.
Sukkulakuja 1:n talojen sekä naapuritalojen välissä on viihtyisä piha-alue istutus-, leikki- ja oleskelualueineen.
Sijainti on mainio! Lähikaupat K-Market Verkahovi ja Sale Verkahovi ovat muutaman minuutin kävelymatkan päässä Verkahovin historiallisessa rakennuksessa. Yliopiston alueelle matkaa on Tuomaansiltaa pitkin reilusti alle kilometri, eli matka taittuu pyörällä muutamassa minuutissa. Ydinkeskustaan Kauppatorille matkaa on noin 900 metriä. Aurajoen vehreille ulkoilumaastoille on pääsy talon välittömästä läheisyydestä, kuin myös jokirantaa pitkin kulkevalle kävelytielle.
Naapurissa sijaitsevasta autohallirakennuksesta on vuokrattavissa autopaikkoja (vuokra 90 euroa/kk) ja pihapaikkoja talon pihalta (vuokra 29 euroa/kk). Paikkoja on rajoitetusti, joten kysy tilanne Avorista. Ajo autohalliin sisään on Lonttistentien puoleisesta päädystä, ulosajo Sukkulakujan puoleisesta päädystä.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.